Rolety wewnętrzne

Rolety tkaninowe

 

 

Rolety tkaninowe są jedną z najbardziej popularnych osłon okiennych. Znaleźć je można zarówno w przypadku okien w domach prywatnych, jak również w wielu firmach. Na samym wstępie warto wiedzieć, że rolety w kasecie zostały stworzone z tkaniny zwiniętej znajdującej się wewnątrz specjalnego mechanizmu, który jest instalowany na skrzydle okiennym. Roleta ta posiada boczne prowadnice, dzięki którym tkanina zwijana jest prosto, a w przypadku jej rozwinięcia, estetycznie przylega do szyby. Warto również wiedzieć, że na rynku dostępne są rolety w kasecie z prowadnicami, które zostały wyprodukowane z tkanin o różnorodnej grubości.

Rolety Dzień i Noc

 

 

Każde pomieszczenie czy to sypialnia, salon czy też biuro potrzebuje indywidualnego poziomu naturalnego słońca. Rolety Dzień i Noc jakie można nabyć w MetalRom  zapewnią Państwu możliwość regulowania poziomu światła dziennego. Naprzemiennie ułożone pasy materiału blokującego promienie słoneczne i przepuszczającego je pozwalają na wygodne operowanie ilością światła.

Plisy

 

 

Plisy to elegancka dekoracja i funkcjonalna zasłona przeciwsłoneczna, która zapewnia pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd. Zaletą jest system umożliwiający zsuwanie zarówno od dołu, jak i od góry. Najbardziej popularną formą obsługi plisy jest uchwyt, zamontowany na środku profilu. Istnieje również możliwość sterowania za pomocą sznurka z mechanizmem blokującym. Zasłony plisowane można stosować we wszystkich rodzajach okien, łącznie z oknami dachowymi, ogrodami zimowymi oraz w przeszklonych konstrukcjach dachowych – najbardziej wszechstronny produkt. Plisy są wykonane z tkanin o bardzo dobrych parametrach izolacji termicznej i przeciwsłonecznej.  Zaletą zasłon plisowanych jest fakt, że zajmują najmniej miejsca po złożeniu.

Żaluzje drewniane

 

 

Żaluzje drewniane  wykonane są z wysokiej jakości drzewa o nazwie Basswood. Charakteryzuje się ono minimalną ilością sęków, wysoką odpornością na uderzenia mechaniczne oraz zmiany temperatury. Produkt idealnie nadaje się do stylowych i eleganckich wnętrz . Żaluzje mogą być wykonane na drabince sznurkowej lub taśmie. Możliwość oddzielnego dobrania koloru drabinki sznurkowej i taśmowej.

Żaluzje aluminiowe

 

 

Żaluzje poziome aluminiowe są produktem osłonowym, którego największym atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji stopnia oświetlenia wnętrza na całej powierzchni otworu okiennego poprzez zmianę nachylenia kąta lamel. Charakteryzują się prostotą konstrukcji i bardzo wysoką żywotnością. Stanowią doskonała izolację termiczną . Odbijają aż 70 % ciepła słonecznego powodując w lecie spadek temperatury o ok. 7 C. W zimie zasłonięte żaluzje zapobiegają nadmiernym stratom ciepła. Żaluzje od wielu lat są najbardziej popularna wersja osłon okien. Szczególnie polecamy do montażu w oknach nowej generacji oraz do zasłaniania całych wnęk okiennych.